BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 4754136
*
nr 475 4136
Bordslampa
Söholm, Danmark, Keramik
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2007
kl 17:34:46
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfötter bordslampor danmark dansk danska danskt europa keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampa
nr 475 4136
Bordslampa
Söholm, Danmark, Keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2007 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfötter bordslampor danmark dansk danska danskt europa keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26